fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

O nás

MUDr. Helena Filová

1977 - 1981: absolvovala Gymnázium v Kyjově
1981 - 1987: Lékařská fakulta UJEP Brno, obor pediatrie
1990: Atestace v oboru pediatrie
1987 - 1992: klinická praxe na dětském oddělení nemocnice Kyjov a Uherské Hradiště, oddělení fyziologických a patologických novorozenců na pražské klinice U Apolináře
1992: privátní pediatrická praxe v Uherském Hradišti
1992 - 1993: Vzdělání v homeopatii
Nositel Certifikátu celoživotního vzdělávání
Akreditace v oboru Praktický lékař pro děti a dorost

Martina Jančová

diplomovaná dětská sestra

Martina Grebeníčková

diplomovaná dětská sestra
image

MUDr. Tereza Filová

Pracovní zkušenosti:
2019-dosud: Dětské oddělení Nemocnice Uherské Hradiště, lékařka
2019: autorka webu: www.lecimdeti.cz
2020: lékař v poradně www.ulekare.cz

Vzdělání:
2019: ukončeno vysokoškolské studium - titul MUDr.
2019: měsíční stáž na Chirurgické klinice v Passau, Německo
2018: Dětské oddělení Nemocnice Uherské Hradiště - měsíční stáž
2018: měsíční stáž na neonatologické klinice v Tübingenu, Německo
2012: nástup na Lékařskou fakultu Masarykovy Univerzity, 4. ročník absolvovala v Grazu
image

Jana Ondrušková

Jmenuji se Jana Ondrušková. Jsem fyzioterapeutka. Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Uherském Hradišti. Poté jsem se vydala do Brna na VOŠ, kde jsem studovala obor Diplomovaný fyzioterapeut. V roce 2004 jsem ho úspěšně ukončila diplomem. A od té doby se věnuji fyzioterapii. V roce 2009 jsem ukončila kurz "reflexní terapie na podkladě vývojové kineziologie u vybraných diagnóz" (Vojtova terapie) v Praze.

V roce 2009 jsem absolvovala odborný seminář Babymasáže v Brně u Jany Hašplové. Také jsem absolvovala odborný seminář u Evy Kiedroňové "Něžná náruč rodičů" a "vaničkování". Úspěšně jsem také ukončila kurz ACT (acral coactivation therapy) v Praze v Rehaspringu, který byl pro mne velkým přínosem.

Zkušenosti čerpám z mnoha absolvovaných kurzů a seminářů ve fyzioterapii.

Ráda bych se s Vámi chtěla podělit o informace v této oblasti a dopřát Vám krásně prožité chvilky s miminkem. Práce s dětmi mne velmi naplňuje a přeji si, aby měly šanci již od narození se rozvíjet tím správným směrem nejen v pohybových schopnostech.

Lucie Miškóciová

Jmenuji se Lucie Miškóciová, vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Masarykově univerzitě a už od dob studia jsem směřovala k vývojové psychologii. Podílela jsem se na výzkumném projektu DOMOV v Institutu pro výzkum dětí, mládeže a rodiny. Moje bakalářská práce se zabývala tématem symbolické hry a diplomová práce pak vztahem matky k ještě nenarozenému dítěti.

Od roku 2015 pracuji jako školní psycholožka, postupně jsem si přidala různé projekty, vedla jsem soukromě několik terapeutických skupinek pro úzkostné děti, spolupracovala s Národním ústavem duševního zdraví nebo s Úsměvem mámy, začala jsem také školit a založila si poradenskou praxi. Moc ráda se ve svém oboru dále vzdělávám, absolvovala jsem například následující kurzy: Práce s dětskou kresbou, Poradenství pro rodiče, Psychologická první pomoc, Emoce u dětí a jejich zvládání, Dynamika problémového chování. Baví mě být průvodcem klientů v hledání jejich vlastního řešení. Miluji dětskou hravost, kreativitu i citlivost. Práce s dětmi je pro mě velmi inspirativní a pomáhá mi tvořit nové hravé aktivity pro zvládání stresu, strachu, smutku nebo agrese. Snažím se, aby děti návštěva u mě bavila a těšily se na ni. Často však ani návštěva dítěte není nutná, mnoho věcí se dá řešit přes konzultaci se samotným rodičem.

Miluji dětskou hravost, kreativitu i citlivost. Práce s dětmi je pro mě velmi inspirativní a pomáhá mi tvořit nové hravé aktivity pro zvládání stresu, strachu, smutku nebo agrese. Snažím se, aby děti návštěva u mě bavila a těšily se na ni. Často však ani návštěva dítěte není nutná, mnoho věcí se dá řešit přes konzultaci se samotným rodičem.

Veronika Zelinková

Jmenuji se Veronika Zelinková, jsem porodní asistentka. Po gymnáziu v Uherském Hradišti byla moje cesta k této naplňující profesi prodloužena o dvouleté studium medicíny v Brně. V roce 2005 jsem dokončila VOŠ zdravotnickou ve Zlíně, obor diplomovaná porodní asistentka. Nastoupila jsem do fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze na gynekologické oddělení, později na porodní sál. Po několika letech jsem se vrátila na Moravu a pracovala na porodním sále, na oddělení šestinedělí a rizikového těhotenství, ve specializovaných gynekologických ambulancích KNTB ve Zlíně. Stala jsem se mámou dvou dětí a moje poslání získalo nový rozměr. Zakusit mateřství je darem a cennou zkušeností. V současnosti působím jako porodní asistentka na porodnici ve Zlíně a privátně poskytuji podporu ženám v těhotenství, v přípravě k porodu a v poporodním období. Neustálé vzdělávání beru jakou svou součást a přirozený vývoj. Z množství kurzů, školení – např. Laktační poradenství, Ovlivnění pánevního dna v těhotenství a po porodu, Homeopatie v životě ženy, Cvičení pro těhotné, rodičky a gynekologicky nemocné ženy, Zdravé těhotenství a porod, Péče s rebozem a jemná masáž.
Průvodcovství ženám a rodinám je pro mne velkou radostí.

image